osobnosť

Jamal Crawford: športová kariéra a úspechy

Obsah:

Jamal Crawford je obrancom Los Angeles Clippers. V roku 2000 bol basketbalový hráč vybraný tímom Cleveland Cavaliers pod ôsmym číslom v návrhu Národnej asociácie basketbalu. Jamal môže hrať ako strážca alebo útočiaci obranca. Väčšinu svojej kariéry basketbalista hral na pozícii AZ.

Býci - Knicks - Golden State - Atlanta - Portland

V rámci Cavaliers, obranca nehral jediný zápas. Bezprostredne po lotérii ho previezli do Chicago Bulls, kde strávil štyri sezóny. Ako súčasť „býkov“ Jamal Crawford nikdy nehral v play-off. V Illinois sa obranca zúčastnil celkom 244 zápasov. V 120 zápasoch išiel Crawford na prvých päť.

V sezóne 2004/05 sa Jamal stal hráčom New York Knicks. Debut sezóny ako súčasť tímu od obrancu Big Apple vyšiel na začiatku 67-krát av jeho poslednej celej sezóne pre Nikebokers - 80-krát. V sezóne 2007/08 strávil Jamal v priemere takmer 40 minút na súde a získal 20, 6 bodov. Bol to najlepší ukazovateľ v kariére basketbalistu.

V roku 2008 sa Jamal Crawford stal hráčom Golden State. V klube z Aucklandu útočiaci obranca hral až do konca sezóny a potom odišiel do Atlanty, kde strávil dve sezóny.

Fotografie Jamala Crawforda boli vo všetkých miestnych novinách. Basketbalista strávil na ihrisku v priebehu dvoch sezón 155 zápasov v pravidelnej sezóne. Tiež hral v play-off 23 krát za dva roky. Toto obdobie bolo pre Jamala zlomovým bodom. Na začiatku nikdy nevyšiel. Od tejto chvíle sa basketbalový hráč stal „šiestym“ hráčom tímu. V priemere strávil na zápas priemerne 25 - 30 minút, a tak opustil lavičku. Po Atlante odišiel Crawford do Portlandu na sezónu, kde v 60 zápasoch dosiahol priemerne 14 bodov.

"Clippers"

V roku 2012 podpísal Jamal Crawford zmluvu so spoločnosťou Clippers. Ako súčasť „plachetníc“ sa však teraz objavuje, v súvislosti s odchodom z tímu Chrisa Paula sa začali objavovať povesti, že Jamal môže tiež opustiť miesto svojho tímu. V skutočnosti si Crawford vyskúšal jeho bývalý tím, New York Knicks.

V sezóne 2013/14 vyšiel Crawford na začiatku 24-krát. Bol to jeho najlepší rekord od zlatých štátnych bojovníkov, keď sa objavil na mieste v 54 z 54 bojov od prvých minút. V priemere skóre na Clippers Crawford dosahuje 16 bodov za hru, robí 3 asistencie a zhromažďuje dve doskoky.

V tejto sezóne sa Jamal, ktorý hral za klub z Los Angeles, zúčastnil všetkých 82 stretnutí pravidelnej sezóny a získal v priemere 12 bodov. V dôsledku pravidelnej sezóny sa tím zúčastnil play-off, ale rýchlo sa ocitol v pretekoch o titul majstra NBA. V zostávajúcich hrách získal Crawford v priemere 12, 6 bodov za zápas, čo dosiahol 1, 4 doskokov a 2 asistencie.