osobnosť

Daria Dmitrieva - majsterka v rytmickej gymnastike

Obsah:

Životopis Darie Dmitrievovej - majsterky a pocty majstra športu - je uvedený nižšie. Dievča sa narodilo v júni 1993 v ruskom meste Irkutsk. Daria je rozvedená.

Dariin detstvo a mládež

Daria sa narodila v Irkutsku - veľkom sibírskom meste. Galina Davidovna, Dashov matka, pracovala ako ekonómka, ale v mladosti mala rada korčuľovanie, tak aj snívala o tom, že svoju dcéru naučí športovať. Daria má aj staršieho brata Alexandra. Dasha chodil do tej istej školy ako majster Oksana Kostina.

Trénerka Olga Buyanová si pri nábore nových žiakov vybrala Dmitrievovú, aby jej matka mohla priniesť svoju dcéru na pozeranie, musí ju zavolať. Dievča začalo študovať iba vo veku 8 rokov, hneď na začiatku nemala primeranú telesnú výchovu. Podľa Olgy Buyanovej však bol Dasha „buclatý, ale múdry“.

Po 6 rokoch na najbližších detských súťažiach videla Daria Irina Viner. Trénerka sa jej páčila a vyzvala Dmitrieva, aby trénovala v Novogorsku. Samozrejme vyvstala otázka presunu nadaného dievčaťa do Moskvy. Olga Buyanova opustila svoju rodinu v Irkutsku a šla so svojimi žiakmi.

Spočiatku bolo pre dievča veľmi ťažké žiť bez rodiny. Daria však začala tvrdo trénovať a tiež našla priateľov. Možno to uľahčila skutočnosť, že Daria Dmitrieva sa konkrétne nevyjadrila k tomu, aby sa dostala k poprednému trénerovi a neboja sa Iriny Alexandrovnaovej.

Rytmická gymnastika

Daria prvýkrát vyhrala juniorský tím na turnaji Deryugina Cup a potom na Majstrovstvách Európy. V skupine pre dospelých Daria Dmitrieva prvýkrát zvíťazila na majstrovstvách sveta v roku 2008. Do tej istej súťaže sa zapojila aj slávna Evgenia Kanaeva, ako aj Alexander Solovyov.

V roku 2009, na Majstrovstvách Ruska, získala Daria bronzovú, striebornú a zlatú medailu. Na majstrovstvách sveta v Japonsku vyhral Dasha zlato v tímovej udalosti.

Po majstrovstvách sveta získala Daria Dmitrieva titul Poctený majster športu. Na univerziáde získala zlatú medailu a dve strieborné medaily. Potom dievča pôjde na Majstrovstvá Európy a vráti zlaté a bronzové medaily. Po majstrovstvách sveta v tímovom šampionáte získal zlatú medailu. Na olympijských hrách v Londýne dostáva Daria Dmitrieva všade okolo striebra.

Za všetky úspechy atlétky bola vyznamenaná medailou Rádu zásluh za otcovstvo. Olze Buyanovej, ktorá bola od začiatku školiteľkou Darya Dmitrieva, bola tiež udelená medaila Rádu zásluh za otcovstvo II. Stupňa. Po olympijských hrách sa dievča často pýtali, či uvažuje o ďalších olympijských hrách. K čomu Daria úprimne priznala, že nie je pripravená „orať“ ďalšie 4 roky. Gymnastka do Ria nechodila, pretože svoju kariéru ukončila v roku 2013 po zranení a atlét sa nevyjadril.