osobnosť

Tenista Kevin Anderson: životopis a športová kariéra

Obsah:

Kevin Anderson je slávny juhoafrický tenista. Počas svojej športovej kariéry sa mu podarilo vyhrať na mnohých profesionálnych súťažiach av roku 2017 sa stal finalistom turnaja Grand Slam.

Biografické údaje

Kevin Anderson sa narodil v máji 1986 v Johannesburgu. Začal hrať tenis vo veku šiestich rokov so svojím mladším bratom Gregorym.

O pár rokov neskôr sa Kevin presťahoval do Spojených štátov, kde nielen hrával tenis s miestnymi juniorom, ale tiež sa vzdelával. Po absolvovaní University of Illinois si Anderson vybral kariéru profesionálneho tenistu.

Prvé kroky v tenise

Vo veku 18 rokov sa Kevin Anderson prvýkrát predstavil na Futures Tournament Series v Gaborone (Botswana). A debut bol jednoducho fenomenálny - juhoafrický tenista vyhral túto súťaž.

Celkovo v sérii futures vyhral tenista Kevin Anderson dva turnaje a finále dosiahol ďalších päť. Na jeho účet sú tiež štyri tituly na tvrdých obaloch v štvorhre.

V roku 2007 Kevin Anderson prvýkrát vyhral Challenger. V septembri sa stal najlepším na tvrdých krytinách New Orleans.

Na začiatku budúceho roka sa Anderson prvýkrát dostal na turnaj Australian Open Grand Slam, kde nemohol prekročiť prvé kolo. O niekoľko mesiacov neskôr sa dostal do finále turnaja ATP. Tieto úspechy mu pomohli vstúpiť do stovky najlepších tenistov na planéte.

V dvojhre v rebríčku Kevin tiež značne napredoval. To prispelo k víťazstvu viacerých Challengerov. Nenechajte si ujsť Anderson a Olympijské hry v Pekingu. 22-ročný juhoafrický tenista v dvojhre dosiahol druhé kolo a v štvorhre vypadol v prvom kole.

V roku 2009 sa šťastie na juhoafrického tenistu len zriedka usmialo. Na všetkých prestížnych turnajoch vypadol v prvom kole alebo v kvalifikácii. Jedinou útechou bol výherca „Challenger“ v San Remo (Taliansko). Niet divu, že na konci roka klesol na 161 miesto v hodnotení ázijsko-tichomorského regiónu.

V roku 2010 sa výkon Kevina Andersona výrazne zlepšil. Vyhral na tvrdých kurtoch Button Rouge. Na US Open sa Andersonovi podarilo preniknúť do tretieho kola súťaže. V tej istej fáze sa usadil na turnaji ATR v Toronte.

Prvé víťazstvá v profesionálnej kariére

Rok 2011 bol prelomom v kariére tenistu. Vo februári sa Kevin Anderson stal najlepším na súdoch svojho rodného Johannesburgu a po prvýkrát víťazom turnaja APR. To prispelo k jeho rýchlemu pokroku v hodnotení ATP. Okrem toho opakuje minulý rok svoje vystúpenie na US Open a tiež sa dostal do štvrťfinále v Miami. Anderson skončil sezónu na 32. mieste v rebríčku najlepších tenistov na planéte.

Budúci rok začal pre Kevina nie je zlé. V Austrálii dosiahol tretie kolo a potom tento úspech zopakoval na súdoch Rolanda Garrosa. Vyhral tiež turnaj ATR v Delray Beach (USA). Tieto výsledky však pre Anderson v tej sezóne zostali najlepšie.