osobnosť

Najlepší športovci z Kazachstanu za posledných 2017

Obsah:

Koncom roka niektoré športové a informačné publikácie uskutočňujú prieskum medzi svojimi čitateľmi, aby určili najlepších športovcov v Kazachstane. Výsledkom je, že každý portál predstavuje svoju vlastnú verziu kategórií a nominácií. Identifikácia najlepších je proces prebiehajúcej diskusie. Urobme preto vlastné vyšetrovanie na základe priemerného hodnotenia všetkých výsledkov. V tomto článku sme zhromaždili najlepších športovcov z Kazachstanu, ktorých mená sú teraz uvedené v rebríčku svetových športov.

1. miesto - Gennady Golovkin (box): 75, 3% hlasov

V roku 2017 strávil slávny atlét Kazachstanu - boxer Gennadij Golovkin (známy aj pod prezývkou Triple G) iba 2 zápasy. Prvý sa konal 18. marca proti Danielovi Jacobsovi za titul majstra v štyroch kategóriách naraz (IBF, WBA, WBO, WBC). V tom istom zápase sa odohral titul super šampión podľa časopisu The Ring. Toto je tiež významná udalosť. Gennady Golovkin je už majstrom všetkých uvedených stavov. Kazašský boxer preto obhajoval iba svoj titul.

V profesionálnej kariére Golovkina bol tento boj prvý, pokiaľ ide o to, že boxer mal 12-kolový boj. Bolo to ťažké. Gennady však opäť preukázal nadradenosť majstra sveta vo svojej váhovej kategórii.

Druhé stretnutie sa uskutočnilo 16. septembra 2017 proti mexickému Saul Alvarezovi. V predvečer bitky boli všetky svetové médiá plné titulkov o tom, že bitka bola senzačná. V stávke boli všetky pásy Gennady Golovkina. Sudcovia sa rozhodli vyhlásiť žrebovanie. To spôsobilo veľa sporov medzi odborníkmi a nadšencami boxu. Skôr v kariére kazašského Triple G sa nikto nepozoroval.

Gennady Golovkin strávil neuveriteľne úspešný rok a zaslúži si prvú líniu v rebríčku najlepších športovcov v Kazachstane.

2. miesto - Kairat Eraliev (box): 7, 3% hlasov

27-ročný boxer Kairat Eraliev získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta v boxe 2017 v Hamburgu a bronz na Ázijskom ľahkom šampionáte v Taškente (do 56 kg). Po porážke Američana vo finále, Kairat Eraliev priniesol prvé zlato pre svoju krajinu na majstrovstvách sveta.

3. miesto - Akkurek Tanatarov (freestyle wrestling): 3, 7% hlasov

Najlepší traja športovci Kazašskej republiky uzatvára Akkurek Tanator, ktorému sa v roku 2017 podarilo získať zlatú medailu na ázijských majstrovstvách a bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v hmotnostnej kategórii do 70 kg. Predtým bol športovec ocenený bronzom na olympijských hrách v roku 2012. Je úžasné, že v našich špičkách všetky ceny prevzali predstavitelia bojových umení. Náhoda? Ťažko.

4. miesto - Meirambek Ainagulov (grécko-rímsky zápas): 3, 1% hlasov

V auguste 2017 sa Meirambek stal vicemajsterkou sveta v hmotnostnej kategórii do 59 kg (súťaže sa konali v Paríži). V máji toho istého roku získal grécko-rímsky bojovník striebornú medailu na ázijskej súťaži v Naí Dillí.

Mnohí odborníci predpovedali športovec bezpodmienečné víťazstvo na majstrovstvách sveta v Paríži. Ukázalo sa však trochu inak. Meirambek Ainagulov je mladý a sľubný zápasník. Preto je možné, že nás budúci rok poteší veľkým víťazstvom.

5. miesto - Alexey Lutsenko (jazda na bicykli po diaľnici): 2, 7% hlasu

Minulý rok sa profesionálny kazašský cestný pretekár Alexej Lutsenko stal zlatým medailistom piatej etapy španielskej Vuelty, ázijského šampióna v Bahrajne, v jednodňovom závode Dwars door Vlaanderen (Holandsko) sa mu podarilo získať bronz a triumfálne skončil piatu etapu Almaty Tour (štyrikrát za sebou vyhral)). Pôsobivý výsledok Alexeja si určite zaslúži vyššie miesto. Čo môžete urobiť, ak cyklistika nie je v Kazachstane obľúbeným športom.

6. miesto - Nikita Panasenko (cyklotrasa): 2, 6% hlasov

Tento málo známy kazašský cyklista dokázal v etapách cyklistickej trasy majstrovstiev sveta získať dve zlaté medaile. Nikita Panasenko skutočne zapôsobil na fanúšikov Kazachstanu. Stalo sa tak, keď strategicky porazil svojho hlavného konkurenta - gréckeho cyklistu Krista Volikakisa a stal sa zlatým medailistom. Tento chlap je budúcnosťou kazašskej cyklistickej trasy.