osobnosť

Poslanci - olympijskí majstri: bývalí športovci, ktorí vstúpili do politiky

Obsah:

Po ukončení aktívnej kariéry sa profesionálni športovci môžu stať trénermi, prenášať ich neoceniteľné skúsenosti na začínajúcich športovcov, podnikať alebo si vyberať politiku, premieňajúc svoju publicitu a lásku ľudí na miesto pri moci. V tomto článku nájdete zoznam najpopulárnejších športovcov, ktorí sa rozhodli pre tretiu možnosť a začali politickú kariéru.

Alina Kabaeva

Kabaeva je jednou z hlavných hviezd v histórii rytmickej gymnastiky. Na jej konte bolo obrovské množstvo ocenení vrátane zlatých a bronzových medailí olympijských hier, piatich titulov majstra Európy a šiestich víťazstiev na majstrovstvách sveta. Dokonca aj počas aktívnych vystúpení na súťažiach sa športovec pripojil k strane Spojeného Ruska a viac ako desať rokov bola zástupkyňou Štátnej dumy.

Vladislav Tretyak

Legendárny brankár hokeja. Tretyak hral viac ako pätnásť rokov za tím CSKA a tím ZSSR. Najslávnejší brankár vďaka sérii hier s kanadským tímom. Držiteľ mnohých záznamov a titulov. Od roku 2003 je Tretyak členom strany United Russia a o tri roky neskôr viedol národnú hokejovú federáciu.

Irina Rodnina

Korčuliar je trojnásobným olympijským víťazom a desaťkrát vyhral majstrovstvá sveta. Rodnina politická kariéra spočiatku nebola až taká pôsobivá, prvé dva pokusy bývalej atléti o zvolenie do Štátnej dumy sa ukázali ako neúspech, ale od roku 2007 sa napriek tomu stala zástupkyňou Spojeného kráľovstva. Irina tiež slúži v prezidentskej rade, ktorá sa zaoberá problémami telesnej výchovy a športu v krajine.

„Vždy pracoval“: Andrei Konchalovsky hovoril o svojom staromódnom umelcovi

Ako som presvedčil svoju manželku o rozvode: Sám som neočakával rozvod

1 000 turistov zablokovaných v luxusnom hoteli na Tenerife z dôvodu koronavírusu

Marat Safin

Jeden z najlepších tenistov na svete, víťaz medzinárodných turnajov a člen tenisovej siene slávy. Po ukončení svojej mimoriadne úspešnej kariéry sa Safin rozhodol vyskúšať politiku a v roku 2011 sa stal zástupcom strany Sjednoteného Ruska, ale o šesť rokov neskôr odišiel z funkcie.

Svetlana Zhurova

Pri rýchlom korčuľovaní sa Svetlana riadila olympijskými hrami a majstrovstvami sveta. Po ukončení svojej kariéry získala Žurova hodnosť podplukovníka vnútornej služby Ruskej federácie a mandátu zástupcu strany Spojeného Ruska. V roku 2014 bol bývalý športovec zvolený do Štátnej dumy.

Anton Sikharulidze

Známy korčuliar, dvojnásobný majster Európy a sveta, ako aj víťaz olympijskej zlaté medaile. Po svojej kariére sa Anton rozhodol ísť do politiky a od roku 2008 do roku 2012 bol šéfom Štátnej dumy pre šport a telesnú výchovu.

"Čo robí marafet" - 10 slávnych súčasných spevákov pred a po líčení

Háčkovaný pletiar sa naučil hovoriť vlákna pri čítaní Andersenovho príbehu.

Deti nechcú poslúchať? Všetko je riešiteľné: meníme svoje zvyky

Tatyana Lebedeva

Lebedeva je ozajstná legenda v skoku na dlhý čas. Získala zlaté medaile na olympijských hrách, na majstrovstvách Ruska a Európy a na niekoľkých svetových rekordoch. Po svojej kariére pôsobila Tatyana ako viceprezidentka atletickej federácie.