Lewis Hamilton: majster sveta v kariére

Obsah:

Lewis Hamilton je slávny britský závodný jazdec Formule 1. Teraz zastupuje tím Mercedes, s ktorým pilot podpísal zmluvu v roku 2013. Lewis nie je ženatý. V tlači sa často objavovali zvěsti o romantickom vzťahu Lewisa Hamiltona a Rihanny, vodič sám však opakovane uviedol, že slávneho speváka pozná už dlho a boli to iba priatelia.

Začiatok kariéry

Lewis sa narodil v roku 1985. Vo veku 11 rokov začal motokár ako väčšina jazdcov Formule 1. V roku 2001 sa zúčastnil zimnej série Formula Renault. Hamilton absolvoval štyri preteky a celkovo získal 5. miesto bez toho, aby získal jednu medailu.

Debut a majstrovstvá

V roku 2007, v jeho prvom závode, Hamilton vyhral bronz. Britský debut bol šokovaný. Ale to bol len začiatok. Na malajskej Veľkej cene sa stal Lewis Hamilton druhým, potom získal striebro v Bahrajne, Španielsku a Monaku. Šiesta a siedma etapa Formuly 1 sa stala pilotom „zlato“. Lewis prvýkrát vstúpil do najvyššieho kroku v Kanade a druhýkrát v USA. Ďalej Hamilton vyhral bronz vo Francúzsku a vo Veľkej Británii. Potom došlo k zlyhaniu - 9. miesto na Grand Prix Európy. Po neúspechu bol Lewis Hamilton schopný okamžite zvíťaziť - Maďarská veľká cena priniesla pilotovi tretie zlato v jeho kariére.

Potom, v troch etapách, nemohol Brit vyhrať raz, iba raz na druhé miesto. V Japonsku sa Lewisovi Hamiltonovi opäť podarilo vyhrať. 16. veľká cena sezóny, ktorá sa konala v Číne, bola pre atlétu katastrofou. Pilot nemohol závod dokončiť a výrazne skomplikoval boj o titul. V poslednom závode sezóny na jednom z otočení sa vozidlo Hamilton zastavilo. V dôsledku toho obsadil siedme miesto, čo mu nedovolilo stať sa majstrom Formuly 1 v debutovej sezóne.

Briti však nemuseli dlho čakať na majstrovstvá. Už v budúcej sezóne dokázal vyhrať Formule 1. Po víťazstve v Austrálii získal Lewis 5. miesto v Malajzii, 13. miesto v Bahrajne. Potom sa mohol vrátiť na pódium. 3., 2. a 1. miesto, ktoré jazdec obsadil v Španielsku, Turecku a Monaku. Po stretnutí počas veľkej ceny v Kanade a 10. mieste na javiskách vo Francúzsku, Hamilton dokázal v piatich nasledujúcich pretekoch vyhrať 4 pódiá, z ktorých 2 sa stali zlatými. Lewis získal posledné víťazstvo v majstrovskej sezóne v Číne. 98 bodov umožnilo Britovi vyhrať celkové umiestnenie.